Anders Zorn, Mina modeller ABC

326798

ANDERS ZORN (1860-1920), Mina Modeller, etsning, signerad Zorn, 19,5 x 14,5 cm.
Utförd 1916.
LITTERATUR
Asplund 273, Hjert & Hjert 277, ZG 273

Gulnad, fläckar

Monter 15

Budhistorik (19 bud)
2021913
5 200
2021948
5 000
2021913
4 800
2021946
4 600
2021913
4 400

Slutpris SEK:
5 200
524 EUR, 595 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.