Per Lindbergh Regentporträtt Oscar I

326797

PER LINDHBERG (1785-1868): Regentporträtt Kung Oscar I, gouache på papper, signerad och daterad P. Lindhberg 1833, 26x22 cm

Konst, Äldre måleri

Rum 6

Budhistorik (30 bud)
2009170
14 500
2009167
14 000
2009167
13 000
2009166
12 500
2009166
11 000

Slutpris SEK:
14 500
1 383 EUR, 1 556 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.