Fällbord Mälardalen

326795

FÄLLBORD, 1800-tal, Mälardalen, rund skiva fanerad i alrot, svartmålad pelarfot med dekor i form av blad, höjd ca 70, diametar ca 87 cm

Renoverat och kompletterat, fanérbortfall, slitage

Rum 5

Fällbord Mälardalen

Budhistorik (25 bud)
2023100
2023109
2023100
1 900
2023104
1 800
2023100
1 700

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.