Karikatyrer signerade Lundquist

326794

BIRGER LUNDQUIST (1910-52), Folkpark, akvarell, signerad 1938, 46x41 cm, m.fl. 5 tuschteckningar av s:e samt 2 teckningar av Axel Bäckman, Anders Forsberg

Konst, Teckningar

Rum 4

Budhistorik (20 bud)
2021035
1 600
2021045
2021035
1 400
2021040
1 300
2021035

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.