Halsband 18 k guld

326779

HALSBAND, 18 k guld, pansarlänk, doserad, mittsektion dekor med 3 halvpärlor, C. F. Carlman, Stockholm 1900-talets första del, årsindex saknas, längd 40 cm, vikt ca 58,3 g, originaletui märkt M L 24/12 1938

Etui med fläckar och slitage

Guld/Smycken, Halsband, hängsmycken

Halsband 18 k guld

Budhistorik (9 bud)
2014775
10 000
2014363
2014362
750
2014359
700
2013884
650

Slutpris SEK:
10 000
1 007 EUR, 1 144 USD
Utropspris SEK:
18 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.