Jan Stenvinkel, oljemålning

326716

JAN STENVINKEL (1933-1989): "Hoppets kapell", signerad Stenvinkel, olja på duk, 89x116 cm
PROVENIENS: Bukowskis auktioner, hösten, 1994, nr 230

Rum 20

Jan Stenvinkel, oljemålning

Budhistorik (25 bud)
2020715
8 800
2020707
8 600
2020682
8 400
2020702
8 200
2020682
8 000

Slutpris SEK:
8 800
840 EUR, 944 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.