Bord mahogny

326664

MATBORD, omkring 1900, mahogny, på pelarfot, empirestil, lejontassar, 4 iläggsskivor (60 cm vardera), höjd ca 77, diameter ca 126 cm

Slitage, repor, sprickor

Rum 16

Bord mahogny

Budhistorik (64 bud)
2008066
17 500
2008064
17 000
2008061
16 500
2008058
16 000
2008051
15 500

Slutpris SEK:
17 500
1 762 EUR, 2 002 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.