Wilhelm Kåge tobaksburk med lock Argenta

326659

WILHELM KÅGE, tobarksburk med lock, Argenta, Gustavsberg, 1930-tal, geometrisk dekor silverdekor mot grön fond, innerlock, signerad, höjd med lock 25 cm

Keramik/Porslin, Design

Monter 5

Budhistorik (24 bud)
2007085
13 500
2020098
13 000
2007085
12 500
2020097
12 000
2007085
11 500

Slutpris SEK:
13 500
1 359 EUR, 1 544 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.