Skålar Kina 1800-tal

326636

SKÅLAR, 2 st, porslin, Kina, 1800-tal, hexagon resp oktagon form, rik polykrom dekor i emaljfärger med motiv av blommor, turkos insida, diameter ca 17-24 cm

Slitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 31

Skålar Kina 1800-tal

Budhistorik (11 bud)
2002964
1 600
2000209
2000209
2000208
2000206
950

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.