Terrin Qianlong

326630

TERRIN, porslin, Kina, 1700-tal, Qianlong (1736-95), dekor i underglasyrblåptt med motiv av blommor, skulpterade hänklar i form av fabeldjur, höjd ca 24, längd ca 34 cm

Smärre glasyrnagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 31

Terrin Qianlong

Budhistorik (20 bud)
1998965
3 200
1998690
1998490
2 800
1998489
2 600
1998386
2 400

Slutpris SEK:
3 200
305 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.