Bägare silver 1700-tal

326608

BÄGARE, silver, Jonas Berg (1751-1788), liv med tremblererad dekor stiliserade blomster samt kartuscher, höjd ca 13 cm, vikt ca 93 g

Ojämn kant, smärre bucklor

Silver

Monter 29

Bägare silver 1700-tal

Budhistorik (8 bud)
2007210
2007879
2007210
950
2007877
900
2007210
850

Slutpris SEK:
95 EUR, 107 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.