Ljusstakar 1 par silver

326552

GUSTAF DAHLGREN, ljusstakar, 1 par, Malmö 1849, nyrokoko, även manschetter stämplade, höjd 29 cm, fötter ej fyllda, vikt ca 754 g

En ljusstake med lagning

Silver

Monter 27

Ljusstakar 1 par silver

Budhistorik (17 bud)
2005876
7 200
2005762
7 000
2005449
6 800
2005434
6 600
2005343
6 400

Slutpris SEK:
7 200
725 EUR, 824 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.