Stringbord design Nils Strinning

326549

NILS "NISSE" STRINNING (1917-2006), matbord, 1900-talets mitt, bordsskiva i teak, stålben med svart plast, fotavslut i mässing, höjd ca 72, 130x90 cm

Smärre slitage

Möbler, Design

Rum 3

Budhistorik (21 bud)
2007730
3 400
2007727
3 200
2007726
2007725
2 800
2007724
2 600

Slutpris SEK:
3 400
342 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.