Matbord design Bruno Mathsson & Piet Hein

326543

BRUNO MATHSSON / PIET HEIN, "Superellips", matbord, design Bruno Mathsson & Piet Hein för Fritz Hansen, Made in Danmark 2006, skiva med svart laminat och stålkant, 4 kromade spännben, skyltmärkt 1905 Piet Hein 2005 834/1000, höjd ca 73, 172x101 cm

Smärre slitage, smärre repor

Möbler, Design

Rum 20

Budhistorik (10 bud)
2007335
3 400
2007334
3 200
2006931
2004157
2003195

Slutpris SEK:
3 400
324 EUR, 365 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.