Glasservis 1900-talets första hälft

326537

GLASSERVIS, 52 dlr, 1900-talets första hälft, dekor av guldkant, delvis etikettmärkta "Diplomat", bestående av: 8 vinglas, 12 selterglas, 8 starkvinsglas, 11 spetsglas, 7 likörglas, 6 grogglas

Någon ej noterad obetydlig nagg kan förekomma

Glas, Servisglas

Monter 24

Budhistorik (12 bud)
2005483
1 300
2006334
2005483
2006333
2005483
900

Slutpris SEK:
1 300
131 EUR, 149 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.