Swedberg Betenckiande om Sweriges Olyko 1710

326526

SWEDBERG, JESPER. Betenckiande om Sweriges Olyko, hwadan then härkommer: och huru wida then , igenom stora bönedagarz firande, står att lindras eller botas... Skara (A. Kiellberg) 1710.

8:o (157x100 mm). 80 s.
Marmorerat pappband från 1900-talet (Sture Fransson, Stockholm). Sidan 16 med viss textförlust pga fläck, någon lagning, småfläckar, hårt skuren i övre kant. Blyerstanteckning Dagsnäs på nya försättsblad.

Proveniens: Lars Bergquist (född 1930), författare och diplomat, ambassadör i Vatikanstaten.

Se text

Böcker/Kartor, Teologi/Filosofi

Rum 3

Budhistorik (1 bud)

2022223
2015-09-16 13:15:09

2015-09-16 kl 16:33
Slutpris SEK:
30 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.