Gottfrid Kallstenius, oljemålning

326462

GOTTFRID KALLSTENIUS (1861-1943): Småländskt höstlandskap, signerad och daterad G. Kallstenius -23, olja på duk, 76x96 cm. Proveniens: Fritzes Kungliga Hovbokhandel, inköpt september 1929, därefter i arv fram till nuvarande ägare

Konst, Äldre måleri

Rum 11

Budhistorik (7 bud)
1999588
10 000
1998157
9 000
1995213
8 000
1994479
7 000
1993928
6 800

Slutpris SEK:
10 000
1 007 EUR, 1 144 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.