Halvar Frisendahl pastell

326429

HALVAR FRISENDAHL (1889-1953): Motiv med hermeliner i vinterlandskap, pastell, signerad och daterad H Friesendahl ?, träskuren ram, 29x105 cm

Fuktfläckar, något buckligt papper

Rum 10

Halvar Frisendahl pastell

Budhistorik (17 bud)
2006120
10 500
2005911
10 000
2005911
9 000
2006118
8 800
2005911
7 600

Slutpris SEK:
10 500
1 057 EUR, 1 201 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.