Estrid Ericson Svenskt Tenn Kvinnliga formgivare

326425

ESTRID ERICSON, collier, Svenskt Tenn, förgyllt tenn, dekor av liggande kvinna med vindruvsklase samt rävhuvuden, original etui, längd 43 cm

mindre bruksslitage

Guld/Smycken, Halsband, hängsmycken, Design

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (8 bud)
2010385
7 800
2012109
7 600
2010385
6 400
2007702
4 800
2007701
3 800

Slutpris SEK:
7 800
744 EUR, 837 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.