Matsalsgrupp design Nils Jonsson

326422

NILS JONSSON, matgrupp, 9 dlr, 1950/60-tal, för Troeds Bjärnum, fanérade i jakaranda, stolar med sitsar i textil, bestående av: matbord (med 2 ihopfällbara iläggsskivor á 45 cm), 8 stolar, stolarna brännmärkta TROEDS Bjärnum Sweden, stolarnas sitthöjd ca 45, bordets höjd ca 73, diameter ca 120, totallängd ca 210 cm

Sitsar med fläckar, senare klädsel, smärre slitage

Ändringar/tillägg
CITES-intyg medföljer, finns att avhämta vid Utlämningen

Rum 22

Budhistorik (33 bud)
2005505
5 400
2005064
5 200
2005496
5 200
2005064
5 000
2005495
4 800

Slutpris SEK:
5 400
544 EUR, 618 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.