Friedenreich Hunderwasser färgserigrafi

326418

FRIEDENREICH HUNDERTWASSER (1928-2000): "Ein Regentag mit Walter Kampmann", färgserigrafi med metallprägling, numrerad 111/170, daterad 1969, bladstorlek 44x60 cm

Rum 1

Budhistorik (31 bud)
2004662
17 500
2004661
17 000
2004652
16 500
2004657
16 000
2004652
15 500

Slutpris SEK:
17 500
1 670 EUR, 1 878 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.