Fat Swatow Ming

326393

FAT, Swatow, Ming, 1500/1600-tal, polykrom dekor av blommor och blad, diameter ca 24 cm

Visas på Geijersgatan 14 i Göteborg.

Nagg, sprickor i glasyren

Orientaliskt, Porslin

Geijersgatan 14, Göteborg

Fat Swatow Ming

Budhistorik (7 bud)
2020967
2020876
2020204
850
2015810
2014710

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 344 kr.