Skrivbordsuppsats jugend Kvinnliga formgivare

326340

GERDA BACKLUND, pennfat och bläckställ, Stockholm 1900-talets början, brons, reliefdekor, signerade G. Backlund, samt ljusstakar 1 par, brons, alla delarna signerade AB E. Gjutmetod Stockholm, ljusstakarnas höjd 22 cm

glasskål till bläckställ saknas

Metall, Brons, Design

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (13 bud)
2013736
10 500
2010361
10 000
2010361
8 800
2013733
8 600
2010361
5 800

Slutpris SEK:
10 500
1 002 EUR, 1 127 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.