Tekanna med värmare

326284

TEKANNA med VÄRMARE, Kina 1900-tal, Yixing gods, lackarbetet med handtag i mässing

Brukslitage, tesil med skada

Orientaliskt, Porslin

Monter 26

Tekanna med värmare

Budhistorik (8 bud)
2004483
600
2004363
550
2004482
550
2004363
500
2004481
450

Slutpris SEK:
600
57 EUR, 64 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.