Signerad originallitografi av Reinhold Ljunggren

326281

DELBLANC, S., Oanat - osett. En överblick av Reinhold Ljunggrens bildvärld. (Grafioteket) u.å. (1990).

4:o. 1 signerad originalfärglitografi (löst bifogad) o.a. kol. ill. R. Ljunggren. Välbevarat mörkbrunt hfrbd, övre guldsnitt. Brun lätt nött o. fläckad klotkassett. Bibliofiluppl. tr. i 450 nr., av förf. sign. ex., varav 50 nr HC, detta nr 85.

Något nött o. fläckad originalkassett.

Böcker/Kartor, Skönlitteratur

Rum 3

Budhistorik (4 bud)

2006354
1999969
2006353
1999969

Slutpris SEK:
38 EUR, 43 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.