Skåp med stenskiva intarsia

326242

SKÅP med stenskiva, enligt uppgift utförd av Otto Kretschmer, intarsia, höjd 110, 97x42 cm;
PROVENIENS: Familjen Kretscmer

Mindre skada, slitage

Rum 20

Skåp med stenskiva intarsia

Budhistorik (20 bud)
2004261
5 400
2004266
5 200
2004261
5 000
2004265
4 800
2004261
4 600

Slutpris SEK:
5 400
544 EUR, 618 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.