Väggur Tyskland

326240

VÄGGUR med konsolhylla, Tyskland, signerad Oswald Kretschmer, Hamburg 1870, trä, höjd 76, 67x21 cm, konsolens mått, höjd 46, 75x28 cm; renoverad under 1970-talet, fungerande spelverk (4-5 tyska melodier)

2 nycklar finns att avhämta vid Utlämningen

Klockor/Ur

Rum 8

Väggur Tyskland

Budhistorik (30 bud)
2006329
18 500
2006324
18 000
2006316
17 500
2006322
17 000
2006316
16 000

Slutpris SEK:
18 500
1 785 EUR, 2 028 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.