Vattenfilterapparat i glaserat lergods 1800-tal

326236

VATTENRENARE för hotell, 1800-tal, glaserat lergods. märkt "*Vattenfilterapparat Aktiebolaget Kuntzer & Co Patent Stockholm", höjd ca 50 cm

Skador

Keramik/Porslin, Stockholmiana, Nautica/Technica

Rum 7

Budhistorik (16 bud)
2003825
1 600
1989655
1994026
1989655
1990013

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.