Barnböcker bl.a Elsa Beskow Mors lilla Olle

326214

BARNBÖCKER, ca 25 st., mest tidigt 1900-tal, bl.a. Elsa Beskow, Mors lilla Olle, Pelles Nya kläder, Tomtebobarnen, svampbok, läsebok etc

Vissa skador, några nötta band, några lösa i bindningen, samtliga i bruna skyddsomslag

Böcker/Kartor, Planscher/Planschverk

Monter 15

Budhistorik (14 bud)
2004210
1 700
2002633
1 600
2004209
2002633
1 400
2004208
1 300

Slutpris SEK:
1 700
171 EUR, 194 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.