Regentporträtt Kung Sigismund

326182

REGENTPORTRÄTT (17/1800-tal), Kung Sigismund (1566-1632), märkt SRS, olja på duk, 44x36 cm

Duklagning, färgbortfall, retuscher

Konst, Äldre måleri

Rum 21

Regentporträtt Kung Sigismund

Budhistorik (9 bud)
2004155
6 000
1993388
5 000
1991016
1989085
1988941

Slutpris SEK:
6 000
604 EUR, 686 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.