Regentporträtt Kung Fredrik I

326180

REGENTPORTRÄTT (17/1800-tal), Kung Fredrik I (1695-1770), märkt FRS, olja på duk, 44x36 cm

Duklagning, färgbortfall

Konst, Äldre måleri

Rum 22

Regentporträtt Kung Fredrik I

Budhistorik (7 bud)
2002778
5 800
1993389
5 000
1991014
4 800
1989908
1988943

Slutpris SEK:
5 800
584 EUR, 664 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.