Stolar sengustavianska

326173

STOLAR, 1 par, 1800-talets början, sengustavianska, stockholmsarbete, i Ephraim Ståhls art, bemålade, förgylld dekor, dekor av bl a karyatider, ben med överkragning, klädsel av tyg, sitthöjd ca 44 cm

Renoverade, senare bemålning, senare klädsel

Rum 5

Stolar sengustavianska

Budhistorik (36 bud)
1991688
10 500
2004135
10 000
1991688
9 800
2004134
9 600
1991688
9 400

Slutpris SEK:
10 500
1 057 EUR, 1 201 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.