Ljuskrona

326123

LJUSKRONA, rokokostil, 1900-talets senare del, stomme i mässing, behängd med olikslipade prismor, 6 ljus med leketrifierade ljusatrapper, höjd ca 55 cm

Bruksslitage

Belysning, Ljuskronor

Rum 4

Ljuskrona
Budhistorik (11 bud)
2001083
2001021
2001082
2001021
1 900
2001081
1 800

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.