Stockholm planscher ca 1890/1910

326076

STOCKHOLM PLANSCHER. 15 litograferade planscher med tryckt text, över Stockholm, varierande storlekar, mest ca 20x84 cm, bl.a. tryckta hos Paul Heckscher och Nils Gleerup ca 1890-1910. Några i färg. Samt Strömer, Stockholm från Jacobs kyrktorn, efter foto av Jaeger, ca 1860, ca 43x68 cm (skadad)

Vissa småskador och revor, några lagningar, Strömer skador och revor, veck.

Böcker/Kartor, Planscher/Planschverk, Stockholmiana

Rum 4

Budhistorik (15 bud)
1999841
2001758
2 800
1999841
2 600
2001756
2 400
1999841

Slutpris SEK:
302 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.