Martin vy över Haga

326069

MARTIN, JOHAN FREDRIK. Kongl. lust-slottet Haga. Château roy de Haga. Tidigt 1800-tal

Akvatint över konturetsning. Efter teckning av A. F. Cederholm. Ca 36x50 cm.

Frölich 172. Svenska vuer 10.

Hårt skuren intill bildytan. Något nött med bristningar och smärre lagningar i ytterkanterna, några fläckar.

Böcker/Kartor, Planscher/Planschverk

Martin vy över Haga
Budhistorik (14 bud)
2005492
900
2004496
850
2001958
2004495
2001958
750

Slutpris SEK:
900
91 EUR, 103 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.