Armband halsband brosch

326067

ARMBAND, sterlingsilver, blomformationer med smaragder och fasetterade vita stenar, längd ca 18 cm, karbinhake och lås med förlängningskedja, BROSCH, silver, i form av blomkvist, svensk importstämpel, 1900-talets första del, COLLIER, sterlingsilver, fasetterade safirer, karbinhake och lås med förlängningskedja, längd 44,5 cm

En pistill i markasitbroschen något lös, stenar med slitage och hack

Guld/Smycken

Armband halsband brosch

Budhistorik (7 bud)
2001752
2002192
2001752
2 800
2002191
2 600
2001752

Slutpris SEK:
302 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.