Taklampa

326042

TAKLAMPA, 1900-talets första hälft, med 3 ljuspunkter, råglasskiva med frostad dekor i from av jägare, stomme i patinerad metall, höjd ca 55, diameter ca 49 cm

Smäre skador, slitage

Belysning, Taklampor

Rum 7

Taklampa

Budhistorik (8 bud)
2001802
650
2002213
600
2001802
550
2002211
500
2001802
450

Slutpris SEK:
650
62 EUR, 70 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.