Ernst Billgren brons Kollektion Vasa Konst

325900

ERNST BILLGREN (född 1957),
"Budbäraren", monogramsignerad EB samt numrerad 86/100, mörkpatinerad och delvis förgylld brons, höjd 30 cm

Konst, Skulpturer

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (11 bud)
2016774
9 800
2016706
9 600
2016557
9 400
2016492
9 200
2016554
9 200

Slutpris SEK:
9 800
987 EUR, 1 121 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.