Marianne Lindberg De Geer Kollektion Vasa Konst

325875

MARIANNE LINDBERG DE GEER (född 1946),
"KRISSAN", monogramsignerad och daterad a tergo MLDG 1988 samt betitlad "KRISSAN", olja på duk, 81x65 cm; även signerad på spännramen MARIANNE LINDBERG DE GEER,
Föreställer konstnärskollegan Kristina "Krissan" Elander, född 1952

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (4 bud)

2014303
2011637
3 200
2008482
2000862

Slutpris SEK:
382 EUR, 429 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.