Evert Lindfors Kollektion Vasa Konst

325872

EVERT LINDFORS (född 1927), "Peinture" (Landskap med spade), signerad LINDFORS, olja, träpannå, 50x42,5 cm, även signerad och daterad a tergo Evert Lindfors Lacoste 84, samt dedikation a tergo:"Kära Alma, Här en liten present till dig och ett stort tack under dessa fantastiskt trevliga dagar. Tillgivne Evert"

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (4 bud)

2018493
1 400
2018491
2005386
2002252

Slutpris SEK:
1 400
141 EUR, 160 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.