Skålfat tallrikar bärtallrikar i porslin Kina 1700

325836

SKÅLFAT, TALLRIKAR, 3 st, BÄRTALLRIK, 1 par, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i emalljfärger, diameter 15,5-27, 5 cm

Nagg, sprickor, nötningar, smärre emaljbortfall

Orientaliskt, Porslin

Monter 13

Budhistorik (2 bud)

2000400
1986036
550

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.