Italo Scanga, skulptur

325789

ITALO SCANGA (USA, 1932-2001), djurhuvud, signerad och daterad på mässingsplatta Italo Scanga 1982 samt undertill med spritpenna Italo Scanga -82, bemålat trä, höjd 43 cm

PROVENIENS: Anders Tornberg Gallery, Lund

Konst, Skulpturer

Rum 7

Italo Scanga, skulptur

Budhistorik (12 bud)
2012481
1 300
2010578
2012480
2010578
2012479

Slutpris SEK:
1 300
124 EUR, 139 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.