Urna med lock i porlsin Kina

325763

URNA med lock, porslin, Kina,1900-tal, dekor i underglasyrblått av kinesiska tecken, höjd 45 cm

Locket med nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 13

Urna med lock i porlsin Kina

Budhistorik (20 bud)
1996873
1 600
1996821
1996872
1 400
1996821
1 300
1995671

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.