Roland Kempe Kollektion Vasa Konst

325632

ROLAND KEMPE (1907-1991),
"Gitarrspelaren", signerad och daterad Kempe -49, olja på duk, 117x89 cm
UTSTÄLLD:
"Roland Kempe", Moderna Museet, Stockholm 1983

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (3 bud)

2017974
2017826
2013070

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.