Chiffonjé

325539

CHIFFONJÉ, 1800-talets andra hälft, fanérad i valnöt och valnötsrot, beslag i vitmetall, dragknopppar med dekor av pärlermor, höjd ca 148, 95x56 cm

Nyckel saknas, en dekordel saknas, smärre fanérskador och sprickor

Rum 4

Chiffonjé

Budhistorik (22 bud)
1998456
1998455
1 900
1998452
1 800
1998451
1 700
1998450
1 600

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.