Skålar 17/1800-tal

325529

SKÅLAR, 3 st., terracotta/lergods, 1700/1800-tal, Sicilien, diameter ca 33, 46 respektive 52 cm

Smärre nagg och glasyrskador, hål

Keramik/Porslin

Rum 7

Skålar 17/1800-tal

Budhistorik (8 bud)
1998430
3 400
1982751
3 200
1982751
1982750
2 400
1982746
1 800

Slutpris SEK:
3 400
342 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.