Skålar 17/1800-tal

325528

SKÅLAR, 3 st., terracotta/lergods, 1700/1800-tal, Sicilien, diameter ca 38, 45 respektive 50 cm

Smärre nagg och glasyrskador

Keramik/Porslin

Rum 7

Skålar 17/1800-tal

Budhistorik (10 bud)
1998297
3 600
1997660
3 400
1997660
1997657
2 800
1997649
1 700

Slutpris SEK:
3 600
363 EUR, 412 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.