Chiffonjé i mahogny

325494

CHIFFONJÉ, omkring 1830, mahogny, höjd ca 128, 49,5x109 cm, nyckel finns
Proveniens: Tillverkad för familjen Edwar och Emilie Nycander, senare i arv för familjen Lyttkens

Skador

Rum 12

Chiffonjé i mahogny

Budhistorik (18 bud)
1998149
2 600
1996566
2 400
1996185
1995437
1996183

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.