Skepsur samt barometer Schatz

325480

SKEPPSUR, Schatz, BAROMETER, Tyskland 1900-tal, runda urhus av mässing, klockan med vit urtavla och romerska siffror, barometern med termometer, diameter 15,5 cm

Ej funktionstestade, urtavla med smärre slitage, nyckel saknas

Nautica/Technica

Monter 11

Skepsur samt barometer Schatz
Budhistorik (20 bud)
1998330
1998325
1 400
1998321
1 300
1998317
1998304

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.