Skeppur och barometer Schatz

325478

SKEPPSUR, Schatz, BAROMETER, Tyskland 1900-tal, runda urhus av mässing, klockan med vit urtavla och romerska siffror, märkt Royal Mariner, barometern med termometer, diameter 15,5 cm

Ej funktionstestade, urtavla med smärre slitage, nyckel saknas

Nautica/Technica

Monter 10

Skeppur och barometer Schatz
Budhistorik (15 bud)
1998160
1998275
950
1998160
900
1997407
850
1995923

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.